Centrum Medyczne Glob39

DERMATOLOGIA I DERMATOLOGIA DZIĘCIECA

Dermatolog jest specjalistą w zakresie dermatologii, czyli w dziedzinie medycyny zajmującej się funkcjonowaniem skóry oraz jej chorobami (w tym chorobami włosów i paznokci). Dermatolog bada skórę oraz szuka możliwych przyczyn nieprawidłowości w jej wyglądzie. Warto pamiętać, że niepokojące zmiany nie muszą mieć źródeł w wadliwym funkcjonowaniu samej skóry, lecz często są następstwem chorób wewnętrznych, np. zmian hormonalnych, nowotworów, chorób zakaźnych, alergii, a także chorób wenerycznych.

Dermatolog w czasie pierwszej wizyty najpierw dokładnie ogląda niepokojące zmiany skórne gołym okiem oraz przy użyciu dermatoskopu.

Dermatoskop to urządzenie z lampką, które powiększa pole widzenia i działa jak lupa. Umożliwia ono dokładne przyjrzenie się zmianom skórnym i otaczającej je skórze. Dermatolog wykorzystuje ten przyrząd głównie do badania zmian barwnikowych.

Specjaliści

Dr n. med. Joanna Szyfter-Harris
Dermatolog

Pani Doktor przyjmuje dzieci oraz osoby dorosłe. Pani doktor jest specjalistą w zakresie dermatologii i wenerologii. W trakcie wizyty wykonuje badanie dermatoskopowe. Specjalizuje się w leczeniu chorób skóry, włosów...

Dowiedz się więcej

Zarezerwuj spotkanie

Zadzwoń 723 900 200