Centrum Medyczne Glob39

Gabinet Fizjoterapii

Fizykoterapia to jeden z działów fizjoterapii. Charakteryzuje się oddziaływaniem na organizm bodźcami naturalnymi lub wytwarzanymi przez urządzenia mechaniczne.

Zabiegi fizykoterapeutyczne działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Możemy je stosować na:
obrzęki
nerwobóle
w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, przyspieszenia zrostu kostnego czy gojenia trudno gojących się ran

Dzięki fizykoterapii możemy:

poprawić krążenie w kończynach
wpłynąć na uelastycznienie blizn
rozbić ostrogi piętowe

Zabiegi fizykoterapeutyczne mają tą przewagę nad lekami, że działają bezpośrednio na miejsce docelowe, omijając układ pokarmowy.

Fizykoterapia może być stosowana jako podstawowa terapia lub jako forma uzupełniająca połączona z innymi metodami fizjoterapii.

W dziale Fizykoterapii Centrum Medycznego Glob stosujemy następujące zabiegi:

– Fala uderzeniowa– Fala uderzeniowa to mechaniczna fala o niewielkiej częstotliwości. Wytwarzana jest pod wysokim ciśnieniem w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu tuż po przyłożeniu głowicy, fala przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów trafiając w konkretne miejsce objęte schorzeniem.

– Elektroterapia – to zabieg leczniczy polegający na stosowaniu różnego rodzaju prądów. Podczas zabiegu na poszczególne miejsca na ciele pacjenta nakłada się elektrody, przez które przepuszczany jest prąd o odpowiedniej częstotliwości (stały lub zmienny). Jeden zabieg elektroterapii trwa kilkanaście minut i stosuje się go zazwyczaj codziennie przez 5 lub 10 dni.

– Magnetoterapia – to zabieg fizjoterapeutyczny będący elementem rehabilitacji. Wykorzystuje się go w leczeniu różnego rodzaju chorób stawów, kości, osteoporozy, chorób skóry, nadciśnienia tętniczego, a także chorób kobiecych. Dzięki oddziaływaniu na komórki polem magnetycznym przyspieszony zostaje proces gojenia się tkanek. Magnetoterapia zmniejsza również ból i ma działanie przeciwzapalne.

– Ultradźwięki – są falami dźwiękowymi, które mają zbyt wysoką częstotliwość, aby usłyszał je człowiek. Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał zlecone badanie USG, które wykonuje się właśnie dzięki ultradźwiękom.

– Laseroterapia – terapia sprowadza się do działania wiązką światła na konkretne miejsce na ciele. Musi się to odbywać tak, aby wchłanianie promieniowania przynosiło pożądany efekt leczniczy. Wiązka lasera oddziałuje na organizm w wieloraki sposób. Dochodzi do pobudzania wydzielania histaminy i serotoniny, a to z kolei wiąże się ze wspieraniem układu odpornościowego i działaniem zapobiegającym bólowi, a także przeciwzapalnym oraz antyalergicznym. Laseroterapia przynosi pozytywy w zakresie mikrokrążenia i przemiany materii (komórki regenerują się, a procesy lecznicze nabierają prędkości).

– Światłolecznictwo – to jeden z działów fizykoterapii. Metoda ta polega na leczeniu wybranych partii ciała światłem. Podczas zabiegów wykorzystywane są zarówno jego naturalne źródła, jak i sztuczne – emitujące promienie podczerwone, nadfioletowe lub połączone światło dwóch typów rodzajów promieniowania.

– Akupunktura NF

– Bańki chińskie

– Terapia manualna

– Wisceralna

– Suche igłowanie

Specjaliści

Mgr Bartłomiej Kosicki
Fizjo-Kos Bartłomiej Kosicki fizjoterapeuta/ masażysta

Rejestracja pod numerem telefonu: 693-730-663 Specjalizuję się w: fizjoterapii ortopedycznej, bólach kręgosłupa, bólach stawów, bólach mięśni, tendinopatiach. Szczególnie cenię sobie holistyczne podejście do pacjenta.

Dowiedz się więcej

Zarezerwuj spotkanie

Zadzwoń 723 900 200