Centrum Medyczne Glob39

KARDIOLOGIA

Kardiologia – dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego, ich rozpoznawaniem i leczeniem.

Kardiologia koncentruje się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe (ang. cardiovascular diseases) obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na przełomie XX i XXIwieku stał się jednak na tyle szeroki, że np. w Polsce wyodrębniono samodzielną specjalizację medyczną.

W procesie diagnozowania i leczenia chorób nie związanych bezpośrednio z sercem dochodzi do nakładania się na siebie dziedzin wiedzy takich jak hipertensjologia, neurologia, pulmonologia, angiologia.

Do specjalnych zadań i metod badań kardiologicznych zalicza się:

  • rozpoznanie i badanie wrodzonych i nabytych chorób serca, układu krążenia, naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego
  • wsparcie i prowadzenie podczas rehabilitacji pacjentów z chorobami serca i układu krążenia i socjalno-medyczna ocena ich zawodowej odporności;
  • podstawowa intensywna opieka medyczna;
  • badanie serca przy pomocy ultradźwięków (np. echokardiografia);
  • diagnostyczne cewnikowanie serca m. in. z koronografią;
  • wspólnie z innymi dziedzinami naukowymi interdyscyplinarne ustalenie wskazówek w procesach leczenia i ocena nuklearno-medycznych badań i metod leczenia chirurgicznego.

Nasi lekarze

  • specjalizują się w diagnostyce oraz leczeniu w zakresie: choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętnicznego, wad zastawkowych serca, niewydolności krążenia, zaburzeń rytmu serca, hyperlipidemii
  • wykonują EKG z opisem

Specjaliści

lek. med. Krzysztof Pietrzak
lek. med.

Gabinet świadczy usługi z zakresu kardiologii. Praktyka Lekarska kierowana jest głównie do Pacjentów z czynnikami ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. W ramach gabinetu prowadzona jest diagnostyka nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca,...

Dowiedz się więcej
dr n. med. Marek Poniżyński
KARDIOLOG

Specjalista kardiolog z doświadczeniem w pracy w szpitalu oraz prywatnych gabinetach lekarskich. Skutecznie diagnozuje i leczy choroby układu krążenia.

Dowiedz się więcej

Zarezerwuj spotkanie

Zadzwoń 61 634 21 80