Centrum Medyczne Glob39

PULMONOLOGIA I PULMONOLOGIA DZIECIĘCA

Dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego. Lekarz będący specjalistą z tego zakresu to pulmonolog.

Podczas wizyty u pulmonologa diagnoza zawsze zaczyna się od wywiadu lekarskiego, w czasie którego można poznać nie tylko objawy choroby, ale często też jej przyczyny i czynniki wpływające na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta. Niekiedy niezbędne są też specjalistyczne badania.

Przyczyny chorób układu oddechowego czasami „fundujemy” sobie sami, głównie poprzez niewłaściwy tryb życia: palenie papierosów, przebywanie w miejscach ze zdecydowanie zbyt bardzo zanieczyszczonym powietrzem. Inne są wrodzone, albo uwarunkowane genetycznie.

Nasz lekarz specjalizuje się w leczeniu:

  • kaszlu, duszności, nikotynizmu,
  • astmy oskrzelowej,
  • POChP (Przewlekła obturacyjna choroba płuc),
  • Sarkoidozy,
  • innych chorób płucnych

Spirometria (badanie spirometryczne) to procedura pomiarowa prowadzona na urządzeniu nazywanym spirometrem, która wykrywa i pozwala ocenić stopień zaburzeń wentylacji. Spirometria jest najważniejszym z badań czynnościowych układu oddechowego, czyli badań, które pozwalają na obiektywną ocenę czynności płuc. Wykonanie badania spirometrycznego jest nieodłącznym elementem diagnostyki i oceny przebiegu przewlekłych chorób układu oddechowego, takich jak astma i POChP. Podczas spirometrii ocenia się objętość powietrza wydychanego z płuc i wdychanego do płuc. Badanie polega na oddychaniu przez ustnik aparatu.

Specjaliści

Lek. Małgorzata Sieciechowicz
ALERGOLOG, PULMONOLOG

Pani Doktor przyjmuje osoby dorosłe oraz dzieci od 4 roku życia. Diagnostyka oraz leczenie w zakresie: Alergologii oraz pulmonologii. Brała udział w licznych zjazdach pulmonologicznych i alergologicznych miedzy innymi...

Dowiedz się więcej

Zarezerwuj spotkanie

Zadzwoń 723 900 200