Centrum Medyczne Glob39

USG BIODEREK

USG stawów biodrowych niemowląt to jedno z kluczowych badań, jakie powinno się wykonać po narodzinach dziecka. To najlepsza metoda diagnostyki dysplazji stawów biodrowych. Polega na ocenie elementów kostnych i stawowych oraz informuje o położeniu głowy kości udowej względem panewki. Na badanie USG stawu biodrowego niemowląt należy się zgłosić do ortopedy. Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne, nieszkodliwe dla dziecka. Pozwala na obrazową ocenę jamy stawu biodrowego i okolicznych tkanek miękkich za pomocą ultradźwięków.

USG bioderek u niemowląt powinno się wykonać najlepiej w 6. tygodniu życia dziecka, maksymalnie do 12. W przypadku występowania nieprawidłowości lekarz może zlecić badanie kontrolne – zazwyczaj po 6 tygodniach. Kolejne terminowe badanie USG bioderek powinno się wykonać w 3. miesiącu życia, a następne, gdy dziecko zacznie chodzić. Są one wskazane, nawet jeśli w pierwszym badaniu nie stwierdzi się nieprawidłowości. W tym czasie dochodzi do intensywnego wzrostu, stan stawu może ulec zmianie i nie można mieć pewności, że nie pojawią się one w kolejnych miesiącach.

USG Bioderek wykonuje:

Lek. Maria Wolff

Lek. Jacek Zielke

Specjaliści

Lek. Maria Wolff
ORTOPEDA DZIECIĘCY ORAZ OSÓB DOROSŁYCH

Pani Doktor przyjmuje osoby dorosłe oraz dzieci.. Specjalizuje się w ortopedii dziecięcej oraz leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej (stawu biodrowego, kolanowego i skokowego). Obszarem moich szczególnych zainteresowań jest ortopedia dziecięca ...

Dowiedz się więcej
Lek. Jacek Zielke
ORTOPEDA DZIECIĘCY ORAZ OSÓB DOROSŁYCH

Pan Doktor przyjmuje osoby dorosłe oraz dzieci. Jest lekarzem w szpitalu powiatowym w Szamotułach, specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Dowiedz się więcej

Zarezerwuj spotkanie

Zadzwoń 723 900 200