Centrum Medyczne Glob39

USG BRZUCHA

UWAGA! Badanie wykonuje się tylko osobom dorosłym.

USG jamy brzusznej to badanie obrazowe. Zleca się je zwykle jako pierwsze, gdy istnieje podejrzenie patologii w obrębie narządów znajdujących się w tej okolicy ciała. Jest bezbolesne i bezinwazyjne. Za pomocą USG jamy brzusznej można wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Jest ono również wstępem do bardziej szczegółowych badań diagnostycznych.

Badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy, aorty czy pęcherza moczowego.

Przebieg badania USG jamy brzusznej:

Dzień przed badaniem:

dieta lekkostrawna, zakaz spożywania jarzyn i owoców, ciemnego pieczywa

Espumisan 3 x dziennie 2 kapsułki aby usunąć nadmiar powietrza z przewodu pokarmowego. (powietrze jest jak bariera dla ultradźwięków) Dostępny w aptece bez recepty.

W dniu badania należy:

Pozostać na czczo przynajmniej 6 h przed badaniem

Nie przyjmować płynów gazowanych i słodzonych

Bezwzględnie nie palić

Nie żuć gumy

Prosimy koniecznie przynieść wyniki poprzednich badań USG Doppler. Jeśli badana okolica była kiedykolwiek poddawana zabiegom, prosimy również o przyniesienie wypisów ze szpitala.

Należy zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną a także informacje o przyjmowanych lekach.

Badanie wykonuje Dr n. med. Krzysztof Wachal

Specjaliści

Dr n. med. Krzysztof Wachal
CHIRURG NACZYNIOWY

Pan Doktor przyjmuje tylko osoby dorosłe. Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej. Lekarz medycyny estetycznej oraz podolog. Od 2005 roku brał udział w ponad 50-ciu polskich i...

Dowiedz się więcej

Zarezerwuj spotkanie

Zadzwoń 723 900 200