Centrum Medyczne Glob39

Nefrolog

Lek. Marta Olszewska

Pani doktor w 2010r. ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizacje w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz nefrologii odbyła w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, gdzie nadal pracuje na stanowisku starszego asystenta.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób nerek: m.in. zakażeniach układu moczowego, pierwotnych i wtórnych chorobach kłębuszków nerkowych (cukrzycowa choroba nerek, nadciśnieniowa choroba nerek, choroby układowe jak np. zajęcie nerek w przebiegu tocznia rumieniowatego układowego).
W ramach pracy w Klinice Nefrologii prowadzi programy terapeutyczne: leczenie pacjentów z chorobą Fabry’ego, leczenie tolwaptanem pacjentów z wielotrobielowatością nerek, leczenie pacjentów z przewlekłą chorobą nerek ketoanalogami aminokwasów, leczenie pacjentów z toczniowym zapaleniem anifrolumabem.
Ponadto prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną jako straszy asystent w Katedrze Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2022r.ukończyła specjalizację w dziedzinie diabetologii w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UMP.
W 2024r. rozpoczęła specjalizację w dziedzinie reumatologii w Oddziale Reumatologii, Układowych Chorób Tkanki Łącznej i Immunoterapii Chorób Reumatycznych Szpitala im. Strusia w Poznaniu.

W celu zapewnienia Państwu wysokiej jakości merytorycznej porady nefrologicznej uprzejmie proszę, żeby na wizytę dostraczyć:
-aktualne wyniki badań laboratoryjnych (morfologia, kreatynina, mocznik, albumina, Na, K, bad. ogólne moczu, dobowa zbiórka moczu na białko) oraz obrazowych ( USG jamy brzusznej z oceną nerek)
-dotychczasowej dokumentacji medycznej (np. wypisy ze szpitala, wcześniejsze wyniki badań)

Pani doktor przyjmuje osoby dorosłe.

Zarezerwuj spotkanie

Zadzwoń 723 900 200